x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

„Alfa Run“ varžybos liepos 16 d. jau 9-ą kartą vyks greta Vilniaus


2022-07-11

„Alfa Run“ varžybos liepos 16 d. jau 9-ą kartą vyks greta Vilniaus, jose dalyvaus tiek profesionalūs sportininkai, tiek mėgėjai, šeimos su vaikais. Renginys pripažintas oficialiu kvalifikacijos į ekstremalaus bėgimo (OCR) pasaulio čempionatą rengėju – dalyviai varžysis dėl galimybės dalyvauti rudenį JAV vyksiančiame pasaulio čempionate.

„Alfa Run“ organizatoriai – priklausomybės ligų „Alfa“ centro bendruomenė, kurios nariai yra iš priklausomybės gniaužtų ištrūkę žmonės.

Sudalyvavimas ekstremaliame bėgime „Alfa Run“. Liepos 16 d. šalia Vilniaus, Pamaraziuose vyksiančiose varžybose numatytos 5 km ir 10 km trasos su laiko fiksavimu ir be laiko fiksavimo, kurios pritaikytos skirtingiems bėgikų pasirengimo lygiams. Mažiesiems 5–13 metų dalyviams sukurta speciali 1 km su 16 kliūčių trasa, kurioje vaikai patirs nuotykių jaudulį – šliauš Murziaus taku, šokinės linksmaisiais kalneliais ir kops į Milžinų sieną. Renginys kasmet pritraukia didžiulį būrį šeimų su vaikais ir profesionalius sportininkus.

Kiekvienai aktyviai veiklai būtina deramai pasiruošti

Anot profesionalaus sportininko, ekstremalaus bėgimo (OCR) pasaulio vicečempiono Dainiaus Liutkaus, bet kokiai aktyviai veiklai reikia tinkamai pasirengti: „Pavyzdžiui, ruošiantis ekstremaliam bėgimui su kliūtimis, pirmiausia galima pradėti nuo dienos žygių kartu su visa šeima, vėliau galima kasdien įtraukti papildomos fizinės veiklos, ir, žinoma, būtina reguliariai bėgioti.“

Liutkus įsitikinęs, kad atvykus į varžybas ar renkantis kitą aktyvų užsiėmimą, reikėtų nepamiršti tvirtai užsirišti batų, gerai išsimiegoti ir vartoti pakankamai skysčių, bei su savimi atsivežti gerą nuotaiką ir ryžtą nugalėti visas baimes.