x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Naujajame Lietuvos ekstremalaus bėgimo sezone – didžiulis renginys sostinėje


2022-04-11
Foto Aleksandro Savickio

Lietuvos ekstremalaus bėgimo asociacija („OCR Lietuva“) visuomenei pristato svarbiausius šio sezono renginius Lietuvoje. Šiais metais vyks du didžiuliai ekstremalaus bėgimo renginiai Vilniuje ir Kazlų Rūdoje, o didžiausias tikslas – į šį sportą įtraukti kuo daugiau jaunimo.

Balandžio 10 dieną startavo registracija į svarbiausią sezono naujieną – liepos 2-ąją vyksiantį bėgimą per kliūtis „OCR Lietuva. Ekstremalus bėgimas Vilniuje“.

Kasmet Lietuvoje vis populiarėjant ekstremaliam bėgimui, yra siekiama, jog tokie renginiai taptų visos šeimos švente. Dėl to Liepos 2-ąją Vilniaus Vingio parke bus atskirai duoti startai moksleiviams bei vaikams.

Vaizdingame Vingio parke moksleiviai nuo 16 metų galės varžytis 8 km bėgime su daugiau nei 20 įvairiausių kliūčių. Verta pažymėti, jog pirmiems 200 užsiregistravusių moksleivių šis bėgimas bus nemokamas, o visi dalyviai gaus vertingus startinius paketus.

Moksleiviai raginami registruotis su klasės draugais, nes papildomos dovanos lauks aktyviausių mokyklų ir klasių. Moksleivių registracija vyks iki birželio 15 dienos,

„Norime parodyti, kad ekstremalus bėgimas yra skirtas visiems – tiek moksleiviams, tiek paprastiems miesto gyventojams, įprastai bėgiojantiems parkuose ar gatvėse. Kiekvienas gali įveikti ekstremalaus bėgimo trasą ir pajausti šio sporto malonumą“, - sakė „OCR Lietuva“ vadovas Renaldas Bugys.

Tuo tarpu vaikai nuo 5 metų galės sudalyvauti 500 m bėgime basomis per pievą, kur jų lauks 100 m pripučiamas kliūčių ruožas su atrakcionai.lt. Vaikus galės lydėti tėveliai.

Bugys sako, kad ekstremalus bėgimas dažnai įsivaizduojamas kaip purvinas, sudėtingas ir reikalaujantis specialių įgūdžių. Dėl to su šiuo bėgimu per kliūtis Vingio parke bus parodyta kitokia šio sporto pusė.

„Pasiruošimo specialaus tikrai nereikia, nes kliūtis yra įveikiamos. Jeigu kurios nors kliūtys nebus įveikiamos, visada galima paprašyti draugo pagalbos. Dėl to dar kartą galiu pabrėžti, kad šis ekstremalus bėgimas yra skirtas absoliučiai visiems“, - teigė R. Bugys.

Tuo tarpu suaugę ir profesionalūs bėgikai Vilniuje kovos dėl Didžiosios taurės ir turės atskirus startus.

Šiame bėgime visi dalyviai startuos su apyranke ir visas kliūtis privalės įveikti individualiai. Jeigu kliūtis neįveikta, dalyvis praranda apyrankę ir jo laikas tampa nebe įskaitinis.

Renginio dalyviai kviečiami registruotis su savo kolegomis ar bendraminčiais, nes masiškiausias klubas, įmonė ar bendruomenė bus apdovanota taure.

Visi renginio dalyviai gaus atminimo medalius.

Taip pat dalis surinktų lėšų bus skirta paremti Ukrainą, o jos piliečiai galės dalyvauti nemokamai su nuolaidos kodu: SLAVA UKRAINE.

Tuo tarpu jau tradiciniu tampantis „OCR Lietuva. Kazlų Rūda“ bėgimas vyks rugsėjo 10 dieną. Registracija į šį renginį taip pat jau atidaryta.

Bugys neslepia, kad „OCR Lietuva“ kol kas koncentruotis į didelius renginius Vilniuje ir Kazlų Rūdoje, tačiau ateityje ekstremalaus bėgimo etapų skaičius turėtų augti.

„Ekstremalus bėgimas populiarėja kasdien. Kuo daugiau žmonių jį pabando, tuo daugiau į jį įsitraukia. Laikui bėgant planas yra surengti mažiausiai keturis renginius per metus“, - pabrėžė R. Bugys.

Ekstremalaus bėgimo varžybos „OCR Lietuva.” bendrai finansuojamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Facebook puslapis: https://www.facebook.com/OCRLithuania/
OCR Lietuva. Moksleivių ir vaikų bėgimas: https://fb.me/e/2rpEN4uz2
OCR Lietuva-Ekstremalus bėgimas (Vingio parkas): https://fb.me/e/1g6KjZ6wk
Internetinė svetainė: https://ocrlt.lt/

Paysera (bilietai Vilniaus etapui): https://bit.ly/3v5XGvN
Paysera (bilietai Kazlų Rūdos etapui): https://bit.ly/3DTyOeL
Paysera (moksleivių, vaikų bilietas): https://bit.ly/3DUKKwM