x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Naujas pramoginis bėgimas Vilniuje kvies bėgti nuo zombių (10.29)


2022-10-25

Jau šį šeštadienį, spalio 29 dieną, Vilniaus Vingio parką savotiškai papuoš naujas ir unikalus pramoginis bėgimas „Zombie Run“ kartu su moliūgų paroda.

Trumpa, bet nuotaikinga 3,5 km trasa visiems dalyviams dovanos išskirtines emocijas ir naujas patirtis. Bėgikai tiesiogine prasme patirs zombių atakas ir neabejotinai pajus artėjančio Helovino dvasią.

Pati šventė prasidės jau 16 val. Nuo tada bus galima atsiimti startinius paketus, o visi, net ir nesportuojantys žmonės, kviečiami atvykti į „Zombie Run“ miestelį Vingio parke, kuriame vyks moliūgų paroda. Gražiausių moliūgų, kaip, beje, ir įspūdingiausių dalyvių kostiumų savininkai gaus apdovanojimus ir prizus, kuriuos įsteigė „Floradix“, „Lysi“ ir „Ice Power“.

Beje, norintys šventiškai pasipuošti vietoje, tą galės padaryti pas Vingio parke lauksiančius makiažo meistrus.

17.50 val. vyks teatralizuotas apšilimas moksleiviams su sporto klubo „Re.Formatas“ treneriais. 18 val. moksleiviai pradės savąjį bėgimą zombių pasaulyje. Po valandos startuos ir visi norintys – suaugusieji, šeimos, kolegos, komandos.

Šio bėgimo tikslas – ne tik suteikti žmonėms emocijas, bet ir skatinti aktyvų judėjimą. Ypač tai svarbu vėstant orams ir trumpėjant dienoms, kai žmonėms vis sunkiau rasti motyvacijos sportuoti, juo labiau po atviru dangumi. Sinoptikai prognozuoja, kad spalio 29-ąją bus pakankamai šilta, tačiau reikia įsivertinti galimas orų permainas.

Bėgimo klubo „NEKO Runners“ vadovas ir treneris Dalius Pavliukovičius pabrėžia, kad fizinis aktyvumas žmogui yra naudingas ir reikalingas visus metus.

„Žinoma, retkarčiais sportui galime skirti daugiau laiko, retkarčiais – mažiau. Svarbiausia – nesustoti. Lietuvoje bėgioti galima ir galime visus metus. Na, nebent per didelius šalčius ar per itin prastą orą bėgimą galime pakeisti sportu salėje ar pan. Tad viskas, ko reikia, tai tinkama apranga ir nusiteikimas“, - patarė treneris.

„Zombie Run“ renginyje bėgikų lauks ne tik startinis dalyvio paketas su „Gentle Day“, „Blistex MedPlus“, „Corny“ ir kitų rėmėjų dovanėlėmis, bet ir unikalus medalis. Po finišo jėgas atgauti padės „Druskininkų Hermis“, o 20 val. prasidės apdovanojimai bei išskirtinis žinomo Lietuvos didžėjaus DJ Mamania pasirodymas. Taigi, judesio ir emocijų Vingio parke nestigs iki pat 21 val.

Nors laikas nebus skaičiuojamas, trys greičiausiai trasą įveikę dalyviai bus apdovanoti „GymOn“ prizais.

Lietuvoje bėgimo renginiai jau tapo savotiška tradicija. Jie vyksta kone kiekviename mieste ir miestelyje. Dažniausiai tai būna oficialios varžybos, kuriose yra siekiama tam tikrų asmeninių tikslų, geresnio rezultato ar net pergalės. Pramoginiai bėgimai išsiskiria tuo, kad čia svarbiausias yra judėjimo ir emocijų mišinys. Tokie bėgimai su papildomais efektais, kliūtimis ar tiesiog gera muzika, leidžia žmonėms patirti kažką naujo.

„Viskas, kas motyvuoja žmogų judėti yra gerai. Bėgimas gali būti įstabia gyvenimo dalimi, puikai valančia rutinos sukeltus padarinius galvoje. Tuo pačiu tai gali būti idealus savęs tobulėjimo įrankis, siekiant tiek asmeninių, tiek pasaulinių pergalių, tad kiekvienas atranda ir pasirenka savąjį kelią. Jeigu pramoginis bėgimas sukelia žmogui pliūpsnį teigiamų emocijų, tai pritariu minčiai, kad tokių renginių turėtų būti tik daugiau“, - kalbėjo D. Pavliukovičius.

Šio bėgimo iniciatorius – ExtremeDelight.lt vadovas Mantas Paliokas – džiaugiasi, kad bėgimai su emocija atranda savo vietą po saule.

„Smagu, kad žmonės, ypač moksleiviai, aktyviai registruojasi į šį renginį, todėl nusimato tikras zombių vakarėlis, – šypsojosi M. Paliokas. – Tai ne pirmas mūsų organizuojamas pramoginis bėgimas ir pastebėjome, kaip svarbu yra žmonėms įkvėpti daugiau pozityvumo, suteikti naujas emocijos ir teigiamus išgyvenimus. Tos žmonių šypsenos ir džiaugsmo pliūpsniai po finišo mus skatina nesustoti ir nuolat generuoti naujas idėjas.“

„Zombie Run 2022“ bendrai finansuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Registracija į renginį: https://bit.ly/3VXCmW9