x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

NEMOKAMI Fizinio aktyvumo užsiėmimai senjorams ir mažiau galimybių turintiems asmenims


2023-11-06

AIKIDO AIKIKAI ASOCIACIJA SŪKURYS nuo Lapkričio 06 d. pradeda vykdyti projektą, kuriuo spręs aktualias ir reikšmingas problemas susijusias didinant fizinio aktyvumo veiklų prieinamumą senjorams ir mažiau galimybių turintiems asmenims.

Visų amžiaus grupių fizinio aktyvumo stoka yra visos Lietuvos, visų Lietuvos miestų ir rajonų problema. Vertinant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos duomenis (Fizinio aktyvumo studija), mokinių ir jaunimo fizinis aktyvumas tendencingai mažėja, gyventojai tampa vis pasyvesni. Pagal Lietuvos sporto universiteto mokslininkų atliktus tyrimus, per pastaruosius 20 metų blogėjo mokinių fizinio pasirengimo lygis, tai tiesiogiai atspindi mažėjančius širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumus, taigi ir kylančias bei kilsiančias širdies ligas, kurios šiuo metu ir taip yra vienos didžiausių mirties priežasčių Lietuvoje. PSO duomenys patvirtina, kad nutukimas ir fizinis pasyvumas visose amžiaus grupėse visose valstybėse, taigi ir Lietuvoje, didėja. Suaugusių asmenų fizinis pasyvumas iš dalies yra nulemtas greito gyvenimo tempo, įpročio būti aktyviems vaikystėje nesuformavimo ir apskritai didelės dalies visuomenės nesuvokimo, jog fiziniam aktyvumui užtikrinti reikia tik noro, o ne spec. inventoriaus ar sąlygų. Todėl šiuo projektu mes siekiame spręsti nepakankamo Lietuvos suaugusių fizinio aktyvumo, įpročio būti fiziškai aktyviais nesuformavimo, nesuvokimo kodėl fizinis aktyvumas ir sportas bendrąja prasme yra reikalingas ir būtinas žmonėms (fizine ir dvasine prasme) ir visai visuomenei problemas.

Projekto tikslas: didinti fizinio aktyvumo veiklų prieinamumą mažiau galimybių turintiems asmenims.

Projekto uždaviniai:

 1. Įtraukti senjorus ir mažiau galimybių turinčius žmones į fizinio aktyvumo veiklas.
 2. Suformuoti įprotį reguliariai ir nuosekliai užsiimti fizinio aktyvumo veiklomis.
 3. Išmokyti taisyklingai ir savarankiškai sportuoti.
 4. Suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių apie sveiką gyvenseną.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas fizinio raštingumo ugdymui (plėtosime žinias ir įgūdžius).

Visose projekto veiklose dalyviai teoriškai ir praktiškai bus supažindinami su fizinio aktyvumo svarba, jo įtaka organizmui, sveikatai ir gerai savijautai, traumomis ir sužeidimais, raumenų, sausgyslių ir nervų paskirtimi ir veikimu, ligų prevencija, sveikos gyvensenos principais, teisinga mityba. Kiekvienas dalyvis teoriškai įsisavins ir praktiškai išmoks atlikti pramankštos pratimus, bazinius fizinio stiprinimo pratimus, jėgos, ištvermės didinimo, tempimo ir lankstumo pratimus, taip pat supras tokių pratimų paskirtį. Ugdysime dalyvių fizinio aktyvumo suvokimą, padedant pamatyti treniruočių naudą ir jas tęsti ne todėl, kad taip reikia, o todėl, kad norima.
Kiekvienas dalyvis išmoks pratimus atlikti taisyklingai ir teisingai. Dalyvius papildomai supažindinsime su grūdinimosi technikomis kaip būdu išplėsti sveikatinimosi suvokimą.

Treneris pratimų sunkumą parinks pagal kiekvieno dalyvio fizinį ir emocinį lygį, nesukeldamas jiems streso, taip pat kontroliuos jų taisyklingą atlikimą. Treneris stebės ir pasižymės dalyvių progresą, rezultatus ir aptars su kiekvienu jų individualiai.

Dalyviai bus skatinami reguliariai (ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę, kai bendra užsiėmimų trukmė bus ne mažesnė kaip 180 minučių per savaitę) dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose, apimančiose ne trumpesnį nei 2 mėnesių laikotarpį.

Šis projektas dera su Lietuvos Respublikos ir tarptautiniais sporto politikos valdymo srities strateginiais dokumentais:

 1. 2021-2030 nacionalinio pažangos plano nuostatą daryti įtaką gyventojų fiziniam aktyvumui,
  skatinant kaip prevencinę priemonę ligoms ir sutrikimams, keičiant žmonių gyvenimo būdą, didinant žmonių fizinį aktyvumą.
 2. 2007 Baltosios knygos dėl sporto tikslą stiprinti visuomenės sveikatą skatinant didesnį fizinį aktyvumą.
 3. 2021-2024 ES darbo plano sporto srityje tikslą didinti ir skatinti dalyvavimą sporte ir sveikatinamąjį fizinį aktyvumą, propaguojant aktyvų gyvenimo būdą.
 4. 2014-2025 Lietuvos sveikatos strategijos tikslą formuoti sveiką gyvenseną, ugdant optimalaus fizinio aktyvumo įpročius.
 5. Sporto įstatymu įtvirtintą visuomenės skatinimo dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose principą.
 6. Lietuvos sveikatos 2014-2025 strategijos II uždavinį “Kurti sveikas ir palankias sąlygas saugiai leisti laisvalaikį” ir III uždavinį “Ugdyti optimalaus fizinio aktyvumo įpročius”.
 7. 2015 Tarptautinėje fizinio ugdymo, fizinio aktyvumo ir sporto chartijoje įtvirtintą nuostatą, jog fizinio aktyvumo veikla ir sporto programos turi įkvėpti būti aktyviais visą gyvenimą.

Projekto laikotarpis, vieta ir kaina:

 • Užsiėmimų laikotarpis: 2023 lapkričio 6 d. – 2023 gruodžio 29 d.
 • Užsiėmimai vyks adresu: Verkių g. 31 c., Vilnius (Ogmios miesto, Outlet parkas, II aukštas, Laisvalaikio terasa, 19-20 patalpos Aikido Dojo SŪKURYS).
 • Užsiėmimų tvarkaraštis: Pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais nuo 9:00 iki 10:00 val.
 • Visos veiklos vyks NEMOKAMAI.

Užsiėmimų turinys:

 1. Judesių koordinacijos ir lankstumo lavinimo pratimai. Reguliariai atlikdami šiuos pratimus gerinsite savo judesių koordinaciją, sąnarių paslankumą ir lankstumą. Pratimai tiks žmonėms norintiems pagerinti savo judamąjį aparatą.
 2. Mobilumo pratimai. Reguliariai atlikdami mobilumo pratimus jūs atkursite ir palaikysite pilną sąnarių judesio amplitudę, optimalų raumenų ilgį ir juos sustiprinsite. Jūsų sąnariai taps paslankesni ir funkcionalesni. Pratimai yra atliekami po geros pramankštos, kuomet jūsų raumenys, sausgyslės ir sąnariai yra apšilę ir paruošti didesniam fiziniam darbui. Mobilumo pratimai atliekami neskubant, susikaupus ir susikoncentravus į kokybišką judesį. Tokios treniruotės yra žemo intensyvumo ir jos tinka aktyviam poilsiui, atsigavimui po sunkių treniruočių bei visiems kas tik nori fiziškai pajudėti bet namuose neturi daug vietos. Reikia paminėti, kad atlikdami šiuos pratimus jūs ne tik gerinsite savo kūno mobilumą bet taip pat ir deginsite riebalus, gerinsite raumenų ištvermę ir žinoma skatinsite laimės hormonų išsiskyrimą. O tai reiškia, kad po tokios treniruotės jūsų fizinė ir emocinė būsena bus tiesiog nuostabi.
 3. Funkcinės treniruotės. Besikeičiančio tempo ir intensyvumo treniruotė, kurios metu atliekami įvairūs kompleksiniai jėgos ir ištvermės pratimai, reikalaujantys judesių kontrolės bei vienu metu apkraunantys daug skirtingų raumenų grupių. Pratimai atliekami naudojant savo kūno svorį, taip pat gali būti pasitelkiamas ir sportinis inventorius (svareliai, gumos, kamuoliai, nestabilios plokštumos). Užsiėmimų metu ugdoma raumenų jėga ir ištvermė, lavinama pusiausvyra, judesio amplitudė, gerinamas sąnarių stabilumas ir balansuojamas visas raumenynas. Intensyvesnės treniruotės lavina širdies ir kraujagyslių sistemą, pagreitina medžiagų apykaitos procesą. Taigi, kūnas treniruojamas kaip vieninga sistema, o tai duoda tikrai puikių rezultatų.
 4. Psichologinės ir emocinės sveikatos gerinimas. Pokalbiai su kolegomis ir bendraminčiais leis pasijusti suprastu, išklausytu, paguostu ir padrąsintu. Pasitelkiant kovos menų disciplinas mokysimės pažinti savo vidinį dvasinį pasaulį ir emocijas. Lavinsime meditacijos įgūdžius. Patirsime ir suprasime kokį stebuklą daro tyla ir atsipalaidavimas tiesiog būnant malonioje aplinkoje.

Užsiėmimų apranga:

 1. Sportuosime basomis arba su kojinėmis, kadangi užsiėmimų patalpos yra skirtos Aikido treniruotėms, tad grindys yra padengtos minkšta danga (tatamiu). Sportinės avalynės nereikės. Šlepečių taip pat nereikia, kadangi salė yra greta rūbinių.
 2. Apranga turėtų būti laisva sportinė, kad galėtumėte laisvai judėti. Patalpose yra šilta ir jį jas visada tiekiamas šviežias oras. Tad geriausia būtų turėti ilgas sportines kelnes ir sportinius marškinėlius.
 3. Salėje yra geriamo vandens aparatas, tad Jums reikėtų turėti tik gertuvę.

Registracija į užsiėmimus vyksta čia: REGISTRACIJA