x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

„OCR Baltic Warriors Race“ dalyvius nustebino dar nematytomis Lietuvoje kliūtimis ir puikiu organizuotumu


2024-05-09
Organizatorių nuotr.

Ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos „OCR Baltic Warriors Race“ pirmą sykį įvyko Vilniaus Vingio parke. Paskutinis viso treniruočių bei varžybų ciklo renginys pritraukė daugiau kaip 450 įvairaus amžiaus dalyvių.

Per visą „OCR Baltic Warriors“ įvykdytą projektą buvo suorganizuotos aštuonios taisyklingam ir naudingam fiziniam aktyvumui skatinti ir ekstremalaus bėgimo su kliūtimis fizinio aktyvumo formai populiarinti skirtos nuotolinės paskaitos, kurias vedė patyrę OCR treneriai Dainius Liutkus ir Sandra Liutkė. Jose dalyvavo 256 žmonės, o jos visos yra paviešintos „OCR Baltic Warriors“ „Youtube" kanale.

Taip pat buvo organizuojamos treniruotės ekstremalaus bėgimo varžyboms besiruošiantiems dalyvauti suaugusiems asmenims. Užsiėmimai truko tris mėnesius, po dukart į savaitę. Klaipėdoje, Šalčininkuose ir Kaune treniravosi grupės po 25 asmenis.

Svarbiausi projekto „vinys“ – „OCR Baltic Warriors Race“ varžybos, surengtos Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje. Kaune savo jėgas išbandė beveik 500 dalyvių, Klaipėdoje – netoli 300 žmonių, o Vilniuje, kaip jau minėta, per 450.

Pagal aukščiausius standartus Vingio parke paruoštą beveik 8 km ilgio ekstremalaus bėgimo trasą greičiausiai įveikė Frankas van Lieshoutas. Jis finišavo per 35 min. 44 sek. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Aleksejus Ivaškinas (37.01) ir Denissas Macevičas (39.16).

Tarp moterų greičiausia buvo Gabrielė Paužaitė (50.30). Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Ieva Želvytė (54.37) ir Dovilė Grybauskaitė (1.03.50).

Varžybos Vilniuje vėl pareikalavo nemažai ištvermės bei išbandymų, tačiau jos susilaukė daug teigiamų atsiliepimų dėl to, kad organizatoriai kaskart sugalvoja naujų bei įdomių kliūčių.

„Man patiko kliūčių įvairovė ir negalėčiau išskirti vienos. Patiko žemos platformos kliūtis, nes ji reikalavo tam tikros taktikos ir technikos, ypač kai esu gana aukštas. Smagi buvo ir paskutinė kliūtis. Taip pat buvo „Ninja Warriors“ stiliaus kliūčių, kurių anksčiau Lietuvos OCR lenktynėse dar neteko matyti, o tai suteikė daugiau įdomumo“, - kalbėjo F. van Lieshoutas.

Įveikti visą OCR varžybų trasą nėra lengva net patyrusiems sportininkams. Pagal taisykles, galima suklysti dvejose kliūtyse, taip užsidirbant baudos minutes. Praradęs trečiąją apyrankę, dalyvis nebepretenduoja tapti nugalėtoju, tačiau jis gali toliau įveikinėti distanciją ir kaupti patirtį, tuo pačiu susipažindamas su likusiomis kliūtimis.

Vaikams buvo įrengta speciali trasa, kur tradiciškai netrūko daug emocijų ir azarto.

„Po renginio iš dalyvių sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų apie varžybas, o ypač apie naujas ir dar Lietuvoje OCR varžybose nematytas kliūtis. Tikrai daug pasistengėme, kad dalyviams įrengtume įdomias kliūtis, kurios, norint jas įveikti, iš dalyvių pareikalautų ne tik jėgos, technikos, tačiau ir greito mąstymo. OCR sportas yra tarsi dėlionė, nes norit gerai pasirodyti ir įveikti trasą, reikia būti visapusiškai pasiruošusiam. Neužtenka vien jėgos ir bėgimo, reikia greito mąstymo ir nugalėti savo baimes“, - teigė vienas iš varžybų organizatorių Dainius Liutkus.

Profesionalus OCR treneris, „OCR Ninja Academy“ įkūrėjas ir varžybų organizatorius D. Liutkus pabrėžė, jog ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybose gali dalyvauti kiekvienas žmogus, tam reikia tik šiek tiek fizinio pasiruošimo ir profesionalių trenerių patarimų, nes mokant techniką, kliūtį galima įveikti daug greičiau ir sunaudojant daug mažiau energijos.

„Buvo įdomūs dveji metai, per kuriuos įgavome nemažai naujos patirties kaip varžybų organizatoriai. Manau visi trys renginiai praėjo tikrai sklandžiai, labai pasisekė su oru bei varžybų vietomis (turėjome ne tik pagrindinius miestų parkus, bet ir pajūrį). Labai smagu matyti, kad žmonės įsitraukia į šią nuostabią sporto šaką ir nepasiduoda neįveikus kažkurios kliūties, o priešingai – iškelia sau vis naujus tikslus ir grįžta kitame renginyje. Taip pat džiaugiamės tėvais, kurie į šį sportą įtraukia ir savo vaikus. Vaikų bėgimai visuose renginiuose buvo labai gausūs bei kupini emocijų. Pabaigai labai norėčiau padėkoti Sporto rėmimo fondui, be kurio pagalbos tokios kokybės renginys būtų labai sunkiai įgyvendinamas“, - džiaugėsi vienas iš renginio organizatorių Darius Baranauskas.

„OCR Baltic Warriors Race“ varžybos bendrai finansuojamos Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.