x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Vilniuje pirmą kartą lankysis NBA legenda


2023-04-20

Vienas geriausių gynėjų NBA istorijoje Gary Paytonas balandžio 21–22 d. lankysis Vilniuje, kur vyks NBA krepšinio festivalis „OlyBet DUNK IT“. NBA legenda susitiks su gerbėjais ir dalyvaus to paties pavadinimo 3×3 krepšinio turnyre, taip pat padovanos ypatingą dovaną 700 metų jubiliejų švenčiančiam Vilniui. Su juo į Lietuvą sugrįš ir Larry O’Brieno NBA čempionų trofėjus.

G. Paytono krepšininko talentas sužibėjo 1986 m. įstojus į Oregono universitetą. Milijoniniu tiražu leidžiamas sporto žurnalas „Sports Illustrated“ tais metais G. Paytoną išrinko koledžo metų žaidėju. Karjerą NBA jis pradėjo 1990 m. pakviestas į Sietlo krepšinio komandą „SuperSonics“. Beje, jis yra visų laikų „SuperSonics“ lyderis pagal pelnytus taškus.

Jo talentas buvo pripažintas 1996 m., kai buvo pakviestas į JAV vyrų krepšinio rinktinę, kurią atstovavo iki 2000 metų. Gary 1996 m. buvo pripažintas NBA metų gynėju ir NBA lyderiu pagal perimtus kamuolius, o 1999 m. – JAV metų krepšininku. Dėl savo kibios gynybos yra gavęs „The glove“ (liet. pirštinė) pravardę. 2006 m. jis su Majamio „Heat“ komanda tapo NBA čempionu.

Devynis kartus NBA „Visų žvaigždžių“ rinktinės narys turi sąsajų ir su Lietuva. Sietlo „SuperSonics“ jo komandos draugu buvo legendinis Lietuvos krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. G. Payton buvo vienas iš lyderių JAV vyrų krepšinio rinktinėje 2000 m. olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje. Tuomet jo komanda pusfinalyje tik per plauką išsisuko nuo pralaimėjimo Lietuvos rinktinei, kai likus 43,4 s rezultatas dar buvo lygus, o JAV rinktinė per likusias dramatiškas sekundes pergalę išplėšė rezultatu 85:83. Tuomet G. Payton tapo olimpiniu čempionu, o Lietuvos rinktinė iškovojo bronzą įveikusi šeimininkus australus.

Kartu su G. Paytonu į Lietuvą grįžta ir Larry O’Brieno NBA čempionų trofėjus, kuris kiekvieną sezoną įteikiamas finalinio ketverto nugalėtojui. 61 cm aukščio taurė pagaminta iš daugiau kaip 7 kg sidabro ir dengta 24 karatų auksu. Nuo 1977 m. taurę naujam NBA čempionui kasmet gamina pasaulyje žinoma JAV papuošalų kompanija „Tiffany & Co“.

Pirmą kartą istorijoje Lietuvoje, Vilniuje, jis buvo demonstruojamas pernai šalia sostinės „OlyBet sporto baras ir grilis“ patalpų. Tuomet jo apžiūrėti ir pasidaryti asmenukių rinkosi šimtai smalsuolių.

Šiemet balandžio 21 d. trofėjaus ekspozicija vėl bus demonstruojama prie „OlyBet sporto baras ir grilis“ patalpų. Tą dieną G. Paytonas Vilniui ir visiems jo gyventojams 700-ojo gimtadienio proga padovanos savo rankos įspaudą sporto aikštyne prie Baltojo tilto.

Balandžio 22 d. „Jeep“ arenoje vyks „OlyBet DUNK IT“ 3×3 šalies žvaigždžių ir krepšinio profesionalų turnyras su G. Paytonu, taip pat bus galima apžiūrėti NBA trofėjų. Krepšinio terminologijoje anglišku žodžiu „dunk“ apibūdinamas metimas, kai kamuolį į lanką žaidėjas pasiunčia iškėlęs rankas gerokai virš jo. Ir renginio dalyvių, ir žiūrovų lauks prizai. Bilietus į renginį už simbolinį mokestį platina kakava.lt. Visos už bilietus surinktos lėšos bus skirtos Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondui.