x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Didžiausias šalyje ekstremalus bėgimas su kliūtimis švenčia jubiliejų: renginyje netrūks pramogų visai šeimai


2023-06-08

Artėja vienas iš labiausiai laukiamų ekstremalaus bėgimo renginių – „Alfa Run“, kuris jau birželio 17 dieną Vilniaus rajone, Pamaraziuose suburs tūkstančius vyrų, moterų, vaikų ir senjorų. Priklausomybės ligų centro bendruomenės organizuojamas bėgimas su kliūtimis vyks 10-ąjį kartą. Jubiliejinėje šventėje veiklos netrūks: dalyviai savo jėgas pasitikrins ne tik trasoje, bet ir papildomose rungtyse, žadama šventinė programa.

„Šiame bėgime svarbiausios ne įveiktos kliūtys, o pokyčiai, kuriuos jūsų širdyse sukelia peržengtos baimės“, – skelbia organizatoriai renginio, į kurį išmėginti savo protinių ir fizinių galimybių ribas atvyksta ne tik sportininkai, ekstremalaus bėgimo mylėtojai, bet ir šeimos su vaikais.

Įrengtas iššūkių ruožas pritaikytas tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams – dalyviai bėgs atnaujintose 5 km ir 10 km trasose su 40 kliūčių, o specialioje 1 km ir 19 kliūčių trasoje į nuotykių jaudulį panirs ir patys mažiausi 5–13 metų dalyviai. Bėgikų maršrute lauks ne vienas išbandymas – jie klimps Pamarazių pelkėse ir durpynuose, karstysis įvairiomis konstrukcijomis, įveiks elektros, virvių ir vandens iššūkius.

Didžiausias Baltijos šalyse ekstremalus bėgimas su kliūtimis kasmet suburia ne vien aktyvaus gyvenimo būdo gerbėjus, tačiau ir palaikančius renginio socialinę misiją. Bėgimo iniciatoriai – priklausomybės ligų centro VšĮ „Alfa centras“ bendruomenė, kurios nariai yra iš priklausomybės gniaužtų ištrūkę žmonės. Renginys padeda išsilaikyti reabilitacijos centrui ir užtikrinti reabilitacijos programą baigusių asmenų sėkmingą integraciją į visuomenę.

„Šis bėgimas atspindi mūsų reabilitacijos centro kasdienybę – kovoti su savo baimėmis, o silpnybes paversti pergalėmis ištiesiant ranką šalia esančiam. Jubiliejinį bėgimą kartu su reabilitacijos centro gyventojais ir renginio partneriais ruošėme ištisus metus, todėl dalyvių laukia nemažai netikėtumų atnaujintame kliūčių ruože", – atskleidžia renginio organizatorius, priklausomybės ligų centro įkūrėjas Vladislavas Pocius.

Birželio 17 d. 9 val. pirmieji startuos kvalifikacijos į ekstremalaus bėgimo (OCR) pasaulio čempionatą dalyviai. Pirmos–penktos vietų laimėtojams (vyrų ir moterų kategorijose atskirai), sėkmingai įveikusiems kvalifikaciją, bus suteikta teisė dalyvauti OCR Pasaulio čempionate 2023, kuris vyks Strattone, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Specialioje renginio šventinėje programoje 11–14 val. netrūks pramogų visai šeimai: numatomos įvairios komandinės ir asmeninės rungtys, kuriose dalyviai pasitikrins savo taiklumą, vikrumą, pusiausvyros laikymo gebėjimus; dovanų lietus; specialūs iššūkiai ir prizai mažiesiems.

Daugiau informacijos:

Neringa Duoblytė
VšĮ „Alfa centras“                                                   
Tel. +370 656 93529
El. p. neringa@alfarun.lt