x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionate – favoritų triumfas


2023-08-28

Sekmadienį pilnutėliame sporto aikštyne prie Baltojo tilto finišavo „OlyBet“ Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas, šįkart pasižymėjęs dramatiškomis vyrų kovomis ir ryškiausios šalies moterų komandos dominavimu.

Intriguojančiame vyrų čempionate nugalėjo ir antrus metus iš eilės bei trečią sykį karjeroje aukso medalius iškovojo Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas.

Jie finale 2-0 (21:16, 21:14) nugalėjo pagrindinius savo pastarųjų metų varžovus Lietuvoje – Robertą Juchnevičių ir Artūrą Vasiljevą.

Nors varžovai abiejuose setuose mėgino priešintis favoritams, P. Stankevičius ir A. Knašas surengdavo sėkmingą kelių taškų atkarpą ir susikraudavo apčiuopiamesnį pranašumą, kurį vėliau išsaugodavo iki setų pabaigos.

„Pernai tapome Lietuvos čempionais po pertraukos, todėl šiemet titulą reikėjo ginti, o tą padaryti visada yra sunkiau nei iškovoti pirmą sykį. Visgi žinojome, kas mūsų laukia. Varžovai išties žaidė labai gerai – tiek pusfinalyje, tiek finale, bet mums šiandien pasisekė labiau, - šypsojosi P. Stankevičius. – Šį sezoną turėjome daug varžybų, įgijome daug patirties, todėl smulkiose detalėse buvome pranašesni.“

Europos čempionate šiais metais debiutavę ir su elitiniuose „Elite 16“ turnyruose su pasaulio žvaigždėmis neseniai žaidę lietuviai ilsėtis neketina, nes jie toliau ketina varžytis „Beach Pro Tour“ turnyruose ir kaupti olimpinio reitingo taškus.

„Dabar abu koncentruojamės tik į paplūdimio tinklinį, todėl tai leidžia geriau jaustis ant smėlio. Dėl to esame pastovesni ir kasmet vis geresni“, - džiaugėsi tinklininkai, nepamiršę padėkoti gausiai juos palaikiusiems žiūrovams.

Bronzos medaliais pasidabino Arnas Rumševičius ir Artūra Vincėlovičius. Jie rungtynėse dėl trečiosios vietos 2-0 (21:12, 21:14) pranoko Donatą Pašvenską ir Deimantą Jarmalavičių.

Itin karštas buvo vyrų čempionato pusfinalis. A. Knašas ir P. Stankevičius tik po itin daug diskusijų ir emocijų pareikalavusios kovos 2-1 (20:22, 21:14, 15:6) įveikė A. Vincėlovičių bei A. Rumševičių.

Tuo tarpu A. Vasiljevas ir R. Juchnevičius po itin dramatiško mūšio 2-1 (21:19, 15:21, 20:18) įrodė pranašumą prieš D. Pašvenską ir D. Jarmalavičių.

Moterų pirmenybėse favoričių statusą pateisino puikų sezoną žaidžiančios Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė. Kelialapį į pasaulio čempionatą turinti Lietuvos pora Vilniuje taip ir nepralaimėjo nei vieno seto.

Finale M. Paulikienė ir A. Raupelytė 2-0 (21:17, 21:15) nugalėjo gana garbingai pasipriešinusias Mariją Karaliūtę ir Urtę Andriukaitytę.

„Finale nebuvo tų jėgų tiek daug, todėl teko pavargti. Man pačiai šiek tiek skaudėjo koją, bet iš esmės žaidimas buvo geras, tribūnose daug žmonių, nuotaika puiki, todėl smagu čia žaisti. Nors, žinoma, šiokia tokia įtampėlė jautėsi“, - sakė M. Paulikienė.

„Kiekvienos rungtynėse atiduodame visas jėgas ir negalima nuvertinti jokių varžovių“, - pridūrė A. Raupelytė.

Jeigu M. Paulikienei Lietuvos čempionės vardas yra puikiai pažįstamas, tai A. Raupelytei toks titulas yra pirmasis.

„Buvau pažadėjusi dukrai tapti čempione, o pažadų negalima laužyti, ypač vaikams. Džiaugiuosi, kad Ainė prisidėjo prie šio laimėjimo“, - šypsojosi M. Paulikienė.

Paulikienės ir A. Raupelytės artimiausiu metu laukia „Elite 16“ serijos turnyras Paryžiuje bei neeilinis išbandymas spalio mėnesį – pasaulio čempionatas Meksikoje.

„Turime dar keletą savaičių iki pasaulio čempionato, todėl su geromis nuotaikomis ruošimės jam“, - pabrėžė A. Raupelytė.

Iš Ispanijos atvykusi M. Karaliūtė svarstė savaitgalį dalyvauti Katalonijos čempionate, bet nusprendė pasirinkti gimtosios šalies pirmenybes. Po sidabrinio finišo ji džiaugėsi tokiu pasirinkimu.

„Džiaugiuosi, kad atvykau sudalyvauti Lietuvos čempionate, nes namuose žaisti yra smagiau. Turėjome tikslą užlipti ant podiumo, todėl džiugu, jog jį įgyvendinome bei patekome į finalą. Žinome, kad finale žaisime su favoritėmis, matėme jų rungtynes elitiniame lygyje, todėl stengėmės žaisti savo žaidimą, kovoti dėl kiekvieno taško. Atmosfera buvo labai gera, palaikymas puikus, todėl mėgavomės žaidimu“, - kalbėjo M. Karaliūtė.

Bronzos medaliai atiteko Karolinai Šantarytei ir Evelinai Matiukaitei. Jos akistatoje dėl trečios vietos 2-0 (21:18, 23:21) įveikė vieną stipriausių pasaulyje kurčiųjų komandų – Birutę Aleknavičiūtę ir Ingridą Milkintaitę.

Pusfinalyje M. Paulikienė ir A. Raupelytė 2-0 (21:9, 21:14) nugalėjo K. Šantarytę ir E. Matiukaitę, o M. Karaliūtė ir U. Andriukaitytė po atkaklios kovos 2-1 (21:13, 19:21, 15:11) palaužė B. Aleknavičiūtę ir I. Milkintaitę.

„OlyBet“ Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato prizų fondą sudarė 4 tūkst. eurų. Iš viso šalies pirmenybėse dalyvavo 32 vyrų ir 10 moterų komandų.

Parašykite mums

Turite klausimų, pastebėjimų dėl sporto aikštynų? Parašykite:
* - privaloma informacija
SIŲSTI