x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

„LTeam Rogaining 2022“ dalyvių neišgąsdino lietus ir vėjas: trasą aplink Vilnių įveikė beveik 200 sportininkų


2022-02-19

„LTeam Rogaining 2022“ dalyvių neišgąsdino lietus ir vėjas: trasą aplink Vilnių įveikė beveik 200 sportininkų

Šeštadienio popietę pievoje prie Baltojo tilto rinkosi orientavimosi sporto entuziastai – beveik porą šimtų dviratininkų ir bėgikų susirungė jau tradicinėmis tapusiose „LTeam Rogaining 2022“ varžybose.

Ir nors orų prognozės nuo pat ryto žadėjo siaučiančios audros debesis, šie dalyvių neišgąsdino – su snaigėmis susimaišęs lietus ir stiprus vėjas tapo tik papildomu įtemptų varžybų prieskoniu.

„Dėl žiemiškų oro sąlygų šiose varžybose buvo kur kas daugiau bėgikų nei dviratininkų, nors įprastai būna atvirkščiai. Sportininkams reikėjo įveikti lietaus, vėjo ir ledo iššūkius – lengva nebuvo“, – sakė varžybų organizatorius, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdantysis direktorius ir „S-Sportas LT“ direktoriaus pavaduotojas Vilius Aleliūnas.

„LTeam Rogaining 2022“ varžybos tapo vienu svarbiausių šio savaitgalio Olimpinio festivalio „Beijing 2022“ renginių. Šiemet orientavimosi sporto renginys dalyviams siūlė išbandyti trijų sudėtingumo lygių trasas – jie rungėsi 1 val., 2 val. ir 4 val. trukmės trasose, išvis buvo įtraukta 40 kontrolinių punktų. „Trasas parinkome taip, kad jos driektųsi vaizdingiausiomis centrinės miesto dalies vietomis, tačiau sudėtingiausi kontroliniai punktai buvo Sapieginės ir Karoliniškių miškuose. Taip pat kontroliniai punktai buvo įrengti prie festivalio organizatorių Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinio fondo būstinių, prie renginio partnerių „Impuls“, „Toyota“, TV3, RC, „Teida“, – komentavo V. Aleliūnas.

Pasak jo, orientavimosi sportas, nors ir neolimpinė sporto šaka, tačiau yra pritaikyta kiekvienam – užsiimti šiuo sportu gali ir šeimos, ir tie, kurie siekia aukščiausių rezultatų.

„Stipriausi šalies orientavimosi dviračiais sportininkai „LTeam Rogaining 2022“ laimėjo pirmąją vietą – ilgiausios 4 val. trukmės distanciją pirmi įveikė Jonas Maišelis ir Arnoldas Valiauga, jiems pavyko surinkti visus 40 kontrolinių punktų. Lietuvos trail bėgikas Vaidas Žlabys nors ir nubėgo daugiau nei 40 kilometrų, tačiau iki pirmos vietos šiek tiek pritrūko“, – sakė V. Aleliūnas.

Panašių renginių artimiausiais metais bus ir daugiau – 2022-aisiais metais planuojama rengti „Rogaining Cup“.

„LTeam Rogaining 2022“  nugalėtojai dviratininkai

4 val. dviratininkai (vyrai)

  • 1 vieta: Jonas Maišelis ir Arnoldas Valiauga, Veloklinika cycling team
  • 2 vieta: Jurgis Pakėnas ir Lukas Talačka, Top team
  • 3 vieta: Robertas Mikalauskas ir Romualdas Kniukšta, Saulė – Rudamina

4 val. dviratininkai (mišri)

  • 1 vieta: Liudas Pranevičius ir Justina Gaudzytė, Avengers-2
  • 2 vieta: Domantas Baltrūnas ir Gabija Strockytė, Grumpy Sensation
  • 3 vieta: Justas Lekavičius ir Aistė Jurevičė, Laukiniai

Parašykite mums

Turite klausimų, pastebėjimų dėl sporto aikštynų? Parašykite:
* - privaloma informacija
SIŲSTI