x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Savaitgalį vykusiose ekstremaliose varžybose – tūkstančiai dalyvių ir užfiksuotas rekordas


2024-06-17
Organizatorių nuotr.

Šeštadienį Vilniaus rajone aidėjo ekstremalaus bėgimo varžybos „Alfa Run“. Renginys ne tik pritraukė tūkstančius adrenalino ištroškusių bėgikų, bet ir skleidė žinutę apie savo misiją – pagalbą sergantiems priklausomybės ligomis. Renginio metu buvo užfiksuotas ir Lietuvos rekordas.

Ekstremalių varžybų dalyviai įveikė 5-10 km ruožus su 31-40 kliūčių, kuriuose susidūrė su baimės tuneliais, elektra, vandeniu, purvu ir kitais gamtos bei organizatorių sukurtais iššūkiais. Atskira trasa buvo įrengta 5–13 metų vaikams – savo jėgas jie išbandė 1 km ir 13 kliūčių ruože.

„Didžiausias mūsų lūkestis, kad bėgikai trasą įveiktų saugiai, todėl kasmet tobuliname iššūkius, atnaujiname kliūčių konstrukcijas. Pamarazių laukuose plušome jau nuo vasario mėnesio“, – pasakoja renginio organizatorius Vladislavas Pocius.

Jis dalinasi, kad ne mažiau svarbu tai, kad kiekvienas dalyvis patirtų emocijas, kurios po renginio grįžus namo dar ilgai „nenusiplautų“: „Norime sukurti tokią patirtį ir pergalę, kurią būtų verta prisiminti. Žmonės čia ne tik įveikia kliūčių ruožą, bet ir skatinami bendradarbiauti vienas su kitu, ištiesti pagalbos ranką bėgančiam šalia ir finišą pasiekti drauge su kitais. Tai atspindi mūsų renginio misiją – iškilusius sunkumus petys į petį įveikia ir bėgimą organizuojančio priklausomybės centro bendruomenės nariai.“

Renginys pritraukia ne tik ieškančius ekstremalių pojūčių, bet ir profesionalius sportininkus. Varžybų metu vyko kvalifikacija į ekstremalaus bėgimo (OCR) pasaulio čempionatą. Kvalifikaciją vyrų kategorijoje sėkmingai įveikė – Arvis Girevics, Simas Gaurilka ir Rimantas Maziukas; moterų kategorijoje – Gintarė Gečienė, Giedrė Deveikytė ir Jolanta Gudaitienė. „Alfa Run“ buvo pripažintas atitinkančiu visus reikalavimus organizuoti kvalifikacinius bėgimus į Pasaulio čempionatą dar 2021-aisiais metais.

Šeštadienį fiksuotas ir ypatingas rekordas sportinių renginių srityje. Ilgametis varžybų vedėjas Igoris Vasiliauskas pripažintas vyriausiu ir ilgiausiai dirbančiu sportinių renginių vedėju Lietuvoje.

Bėgimo iniciatorius – VšĮ „Alfa centras“ bendruomenė. Jos įkūrėjas V. Pocius teigia, kad renginys padeda skleisti žinutę, skirtą sergantiesiems ir jų artimiesiems – jie šiame kelyje yra ne vieni ir visuomet gali kreiptis pagalbos.

Reabilitacijos centras jau daugiau nei dešimtmetį teikia priklausomybės ligų psichologinės ir socialinės reabilitacijos paslaugas ir padeda sergantiems asmenims ištrūkti iš priklausomybės gniaužtų. Kasmet organizuojamos ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos yra viena centro bendruomenės užimtumo dalių, padedanti reabilitantams įgyti darbo įgūdžių ir lengviau integruotis į visuomenę.

 

Parašykite mums

Turite klausimų, pastebėjimų dėl sporto aikštynų? Parašykite:
* - privaloma informacija
SIŲSTI