x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Sergančių priklausomybės ligomis organizuojamas bėgimas siunčia svarbią žinutę visuomenei


2024-06-03

Birželio 15-ąją šalia Vilniaus vyks priklausomybės ligų centro organizuojamas ekstremalus bėgimas su kliūtimis „Alfa Run“. Kasmet tūkstančius dalyvių suburiančio renginio misija – informuoti visuomenę apie priklausomybes ir sergantiems perduoti žinutę, kad šiame kelyje jie gali pasirinkti priimti ištiestą pagalbos ranką.

Anot renginio organizatorių, tai bėgimas, kuris ne tik kiekvienam atneša pergalę, tačiau ir moko susidurti su iššūkiais realiame gyvenime. Kartu tai dar vienas įrodymas, kad bėdoje žmogus nelieka vienas – pasitikėdamas kitu, gali įveikti visus sunkumus.

Priklausomybių problematika tampa vis opesnė

VšĮ „Alfa centras“ jau daugiau nei dešimtmetį teikia priklausomybės ligų psichologinės ir socialinės reabilitacijos paslaugas ir padeda sergantiems asmenims ištrūkti iš priklausomybės gniaužtų.

Kaip teigia centro įkūrėjas Vladislavas Pocius, nė vienas nėra apsaugotas nuo grėsmės paslysti ir įnikti į priklausomybę. Nors pradedant vartoti alkoholį, narkotines, psichotropines ar kitas svaigiąsias medžiagas, žmonėms visuomet atrodo, kad viską daro saikingai, vėliau prarandama kontrolė. Priklausomybė nesirenka amžiaus ar profesijos, gydytis į priklausomybės centrą atvyksta tiek paaugliai, tiek suaugę – tarp reabilitantų ir buvę profesionalūs sportininkai, verslininkai, politikai,..

Didelį iššūkį kelia ir tai, kad narkotinių medžiagų vartojimas ypač plinta tarp jaunimo, be to, rinkoje atsiranda naujų psichoaktyviųjų medžiagų, kurios vis lengviau pasiekiamos. Statistika ir realybė bauginanti visoje Europos Sąjungoje, todėl svarbu apie tai kalbėti, laiku pastebėti, pripažinti ir užkirsti kelią priklausomybei.

Priklausomybės ligų centro darbuotojų komandą sudaro ir žmonės, kurie kadaise patys ieškojo paramos, o šiandien, sėkmingai pakilę ir išsivadavę iš priklausomybių liūno, jie ištiesia pagalbos ranką kitiems. Kasmet organizuojamos ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos yra viena centro bendruomenės užimtumo dalių, padedanti reabilitantams įgyti darbo įgūdžių ir lengviau integruotis į visuomenę.

Pasiūlys pramogų visai šeimai

Trečiąjį birželio šeštadienį Pamaraziuose vyksiančio renginio metu ne tik skambės žinutė apie svarbią misiją, tačiau ir netrūks pramogų visai šeimai. Dalyvių laukia futbolo purve žaidimas, spalvingiausio herojaus rinkimai, įvairios rungtys bei ekstremalus bėgimas, kuriame teks įveikti vandens, elektros kliūtis, tunelius. Nuo trasos pradedantiesiems bėgikams iki profesionaliems sportininkams pritaikyto iššūkio – parengta nuo 31 iki 40 ekstremalių kliūčių. Specialus 1 km su 17 kliūčių ruožas sukurtas ir 5–13 metų vaikams.

Taip pat varžybų metu bus vykdoma kvalifikacija į ekstremalaus bėgimo (OCR) pasaulio čempionatą – pirmieji penki (vyrų ir moterų kategorijose atskirai) įgis teisę dalyvauti OCR Pasaulio čempionate 2024, kuris vyks Strattone, Jungtinėse Amerikos Valstijose. „Alfa Run“ buvo pripažintas atitinkančiu visus reikalavimus organizuoti kvalifikacinius bėgimus į Pasaulio čempionatą dar 2021-aisiais.

Parašykite mums

Turite klausimų, pastebėjimų dėl sporto aikštynų? Parašykite:
* - privaloma informacija
SIŲSTI