52 mirtys, kurių galima buvo išvengti. Kurioje statistikos pusėje šią vasarą būsi tu?
Minint Pasaulinę skendimo prevencijos dieną Vilniaus mieste atsiras apie saugumą vandenyje primenančios švieslentės.
Liepos 25 d. minima Pasaulinė skendimo prevencijos diena, siekiant didinti visuomenės sąmoningumą ir skatinti nacionalinius veiksmus. Ta proga „Plaukti-NEskęsti“ komanda Simona Sigariova ir Žana Skridliene, kartu su Vilniaus savivaldybe ir Vilnius active, organizuoja iniciatyvą visuomenės dėmesiui atkreipti. Kad TU ir tavo brangūs žmonės netaptų liūdnąja statistikos dalimi. Mes nutarėme atskleisti nepatogią statistiką ir parodyti, kad tai yra didele Lietuvos problema.
"Nepatogią“ statistiką bus pavaizduota tarsi varžybų švieslentės formatu, kada taškai yra skiriami arba vandeniui, arba žmogui.
Nuskęsti gali kiekvienas, bet neturėtų nei vienas!
"Vasara, be jokios abejonės, tai pirmiausiai pramogos vandenyje, nuotykiai, - sako akcijos organizatorės Simona Sigariova ir Žana Skridlienė. - Vieną sekundę gali šėlioti pursluose, o kitą jau varžaisi dėl savo gyvybės. Vanduo ką tik buvo draugas, staiga tapo varžovu! Lemiamas taškas bus skirtas jam ar tau? Svarbiausia gyvenimo kova, kur medalis tik vienas. Kieno rezultatas bus svaresnis?"
99% skendimų mirčių galima buvo išvengti, jeigu žmonės būtų žinoję daugiau ne tik apie malonumą, bet ir apie saugumą vandenyje. Šia iniciatyva skirta atkreipti visuomenės dėmesį ir priversti susimąstyti.
Skendimas − dažniausia vaikų mirties priežastis.
Lietuviai − skendimo čempionai.
Lietuva priskiriama prie vandeningų šalių, esame turtingi 3000 ežerais, 30 000 upėmis, jūra ir kitais vandens telkiniais. Tačiau lygiai tiek pat turime ir tikimybių įvykti nelaimei, jeigu tik elgsimės neatsakingai. Mūsų šalyje kiekvienais metais nuskęsta apie 150 žmonių, t.y. daugiau nei 5 atvejai 100 000 gyventojų. Pagal skendimų skaičių, Europoje dalinamės pirma vieta kartu su Latvija.
Tik veikdami išvien galime keisti statistiką!
Kviečiame ir kitas savivaldybes aktyviai jungtis ir tapti saugios kultūros prie vandens dalimi. Kartu galime išvengti nereikalingų tragedijų ir gelbėti gyvybes. Susisiekite ir keiskime statistiką, tegul Lietuva tampa saugi vandens šalis!