x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

MAIRONIO PROGIMNAZIJA

Vilniaus miesto savivaldybė užbaigė Maironio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo darbus. Stadionu nustatytu metu nuo šiol galės naudotis ne tik progimnazijos mokiniai, bet ir Šeškinės bei kitų mikrorajonų gyventojai.

Prieš kelerius metus progimnazijos pastatas buvo atnaujintas, tačiau stadionas liko toks, koks buvo. Be abejo, natūralu, kad kiekvienas projektas turi savo apimtis ir ribas, tačiau atotrūkis tarp mokyklos pastato kokybės ir aikštyno būklės tiesiog badė akis. Šiai dienai mokiniai turi visavertę infrastruktūrą, pakankamą ugdyti vaikus ne tik protiškai, bet ir fiziškai, o bendruomenė – dar vieną laisvalaikio praleidimo erdvę.

4,9 tūkst. kv. m ploto aikštyne atnaujintos visos dangos, išskyrus prieš kelerius metus įrengtą dirbtinės dangos krepšinio aikštę. Šalia jos įkurta dirbtinės žolės futbolo aikštė, 4 lengvosios atletikos bėgimo takai su dvisluoksne purškiama danga, kurių ilgis – apie 250 m, taip pat apie 1 tūkst. kv. m dirbtinės dangos universalių sporto aikštelių. Iš viso įrengtos 2 naujos tinklinio, 1 badmintono ir 1 krepšinio aikštelė, taip pat – šuolių sektorius.

Šis stadionas – netipinis. Jame radome nemažai senų asfalto aikštelių, nevisai tvarkingai pasklidusių po aikštyno teritoriją, tačiau visas jas išnaudojome skirtingų sporto šakų kultivavimui ir tas sprendimas pasiteisino, nes jau dabar matome tikrai didelius sportuojančiųjų kiekius įvairaus amžiaus grupėse.

Darbo dienomis iki 18 val. aikštyne sportuos progimnazijos moksleiviai, o nuo 18 iki 22 val. – „Active Vilnius“ nuomininkai ir bendruomenė. Savaitgaliais bendruomenei ir „Active Vilnius“ nuomininkams bus skiriamas visas laikas nuo 8 iki 22 val.

Maironio progimnazijoje paruošiamuosius darbus atliko ir pagrindus už 114 tūkst. eurų įrengė UAB „Grinda“. Dar 25 tūkst. eurų skirta apšvietimo įrengimui, kuriuo rūpinosi UAB „Vilniaus apšvietimas. O dirbtinių dangų įrengimo darbus atliko ir inventorių įrengė UAB „Sportinės dangos“. Tai sostinei kainavo dar 111 tūkst. eurų. Bendra darbų suma siekė apie 250 tūkst. eurų.

Parašykite mums

Turite klausimų, pastebėjimų dėl sporto aikštynų? Parašykite:
* - privaloma informacija
SIŲSTI