x
Šriftas:
Fonas/spalva:
Iliustracijos:

Baigėsi šių metų Lietuvos mokyklų žaidynės - Vilniaus moksleiviai parodė puikius rezultatus

2024-05-29

Vilniaus miesto mokyklų žaidynėse – daugybė aktyvių sostinės mokyklų bei geriausi pasiekimai Lietuvos mastu.   Šiais mokslo metais pradinių klasių mokiniai galėjo dalyvauti 6 sporto šakų varžybose, o 5-12 klasių mokiniai – 18 sporto šakų varžybose.

Populiariausios sporto šakos – merginų ir vaikinų tinklinio varžybos, vaikinų krepšinio 3x3 varžybos, vaikinų salės futbolo varžybos, kvadrato varžybos, badmintono ir  šachmatų varžybos.

Vilniaus moksleiviai dalyvavo atskirų sporto šakų čempionatuose, toliau varžėsi zoninėse, tarpzoninėse varžybose, kad patektų į Lietuvos mokyklų žaidynių finalines varžybas. Pagal turimus rezultatus, Vilniaus miesto mokyklų komandoms pavyko pasiekti puikius rezultatus:

Kvadrato (2011 m. g.) varžybose Vilniaus „Taikos“ progimnazijos mergaičių komanda iškovojo III vietą, o berniukų komanda laimėjo II vietą;

Salės futbolo varžybose Vilniaus Žvėryno gimnazijos merginų  ir Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos vaikinų komandos tapo Lietuvos čempionais;

Vilniaus „Žėručio“ pradinės mokyklos komanda Lietuvos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių varžybose užėmė III vietą;

Štangos spaudimo varžybose Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda iškovojo III vietą;

Stalo teniso varžybose Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos merginų komanda tapo Lietuvos čempionėmis;

Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos vaikinų komanda krepšinio 3x3 varžybose tapo Lietuvos čempionais;

Lietuvos mokyklų žaidynių badmintono varžybose Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos merginų komanda iškovojo III vietą;

Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos trikovės varžybose Vilniaus „Taikos“progimnazijos  mergaičių komanda užėmė III vietą;

Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos kroso estafečių (2005-2008 m. g.) varžybose Vilniaus Ozo gimnazijos komanda tapo čempionais;

Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos keturkovės varžybose Vilniaus „Taikos“ progimnazijos merginų komanda iškovojo II vietą, o vaikinų komanda – III vietą;

Lietuvos mokyklų žaidynių turizmo varžybose Vilniaus Levo Karsavino mokyklos merginų komanda laimėjo II vietą, o vaikinų komanda – III vietą;

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mergaičių plaukimo komanda iškovojo I-ąją vietą, o berniukams atiteko  II vieta;

Vilniaus Jėzuitų gimnazijos merginų komanda orientavimosi sporto varžybose tapo Lietuvos čempionėmis, o vaikinų komanda užėmė garbingą II vietą;

Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybose Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos merginų komanda pasipuošė bronzos medaliais.

Netoli nuo prizinių vietų liko Vilniaus Licėjaus šaškių komanda, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos kroso estafečių (2009 m. g.) komanda.

Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų pirmoje grupėje iš 53 mokyklų, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija devintoje vietoje, o Fabijoniškių gimnazija 10 vietoje. Į dvidešimtuką papuola Vilniaus Jėzuitų gimnazijaVilniaus Žvėryno gimnazija ir Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija.

Lietuvos progimnazijų ir pagrindinių mokyklų pirmoje grupėje iš 27 mokyklų, Vilniaus „Taikos“ progimnazija yra ketvirtoje vietoje.

Lietuvos pradinių ugdymo klasių gimnazijų, vidurinių, progimnazijų, pagrindinių mokyklų iš 107 mokyklų, Jono Basanavičiaus progimnazija yra aštuntoje vietoje.

Tarp miestų ir rajonų, pirmoje grupėje, Vilniaus miestui atiteko primoji vieta, ženkliai aplenkusi Šiaulių ir Panevėžio miestus.

Dėkojame visiems, kas išbandė jėgas sporto aikštelėse, bėgimo takuose, prie šaškių ir šachmatų lentų. Dėkingi esame savo partneriams Sostinės sporto centrui, Vilniaus miesto sporto  mokyklai „Sostinės Tauras“Vilniaus miesto krepšinio mokyklos kolektyvui už d pagalbą pravedant 2023-2024 mokslo metų Vilniaus mokyklų žaidynes.

Vilniaus miesto mokyklų žaidynes kuruoja VšĮ „Active Vilnius“.