x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Balandžio viduryje Vingio parke vyks jubiliejinis bėgimas „Vilkų takais“


2024-03-25
Organizatorių nuotr.

Pavasario viduryje – balandžio 14 dieną – Vilniaus Vingio parke vyks tradicinis bėgimas „Vilkų takais“ („Tropem Wilczym“). Šis renginys, skirtas Pamirštiems kariams atminti, bus organizuojamas jubiliejinį, dešimtąjį, kartą.

Ištvermingiausi bėgikai galės startuoti pusmaratonio rungtyje. Pirmą kartą renginys iki pusmaratonio išaugo praėjusiais metais, o jo nugalėtojais tapo Monika Naskauskė ir Lietuvoje gyvenantis olandas Frankas van Lieshoutas.

Kasmet vis daugiau dalyvių susilaukiančiame renginyje bėgikai taip pat tradiciškai galės rinktis 1963 m, 5 ir 10 km distancijas.

Simbolinė 1963 m trasa simbolizuoja atminimą karių, kuriems karas nesibaigė 1945 metais ir kurie nenorėjo ir negalėjo susitaikyti su primesta valstybine santvarka ir sovietų dominavimu. Būtent 1963 metų rudenį per gaudynes žuvo paskutinis Pamirštasis karys, Józef Franczak „Laluś”.

„Šiais metais Vilniuje vyks jubiliejinis, 10-asis, bėgimas „Vilkų takais“, kuriuo norime pagerbti Pamirštuosius karius ir išsaugoti jų atminimą. Tai mūsų įsipareigojimas tiems didvyriškiems kariams, kurie po nacistinės Vokietijos pralaimėjimo nesudėjo ginklų, bet atkakliai priešinosi naujai komunistinei sovietų okupacijai. Tūkstančiai lenkų ir lietuvių, ištikimi savo idealams, tęsė ginkluotą kovą už savo tėvynių nepriklausomybę.

Šiandien, kai Ukraina turi atkakliai ginti savo nepriklausomybę ir laisvę nuo barbariškos Rusijos agresijos, Pamirštųjų karių atminimas ir vertybės, kuriomis jie vadovavosi, tampa dar aktualesnės.

Kviečiu visus gausiai dalyvauti bėgime „Vilkų takais“ ir pagerbti ne tik nepalaužtų Pamirštųjų karių, bet ir nepalaužiamų Ukrainos ir visos Europos gynėjų atminimą, nubėgant ar nueinant bent simbolinę 1963 metrų distanciją“, – sakė Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Konstanty Radziwiłł.

Balandžio 14 dieną „Vilkų takais“ renginys prasidės 10 val., kai bus duotas startas 1963 m bėgimui. 10.30 val. startuos likusių distancijų bėgikai.

Rungčių nugalėtojai ir prizininkai bus apdovanoji atminimo dovanomis. Visiems, pasiekusiems finišą per kontrolinį laiką, atiteks atminimo medaliai.

Bėgimo „Vilkų takais“ idėją 2013 m. iškėlė Lenkijoje veikiantis Laisvės ir demokratijos fondas (Fundacja Wolność i Demokracja). Pirmajame bėgime Lenkijoje dalyvavo 50 dalyvių. Vėliau jis sparčiai plėtėsi, o 2020 metas jau vyko daugiau nei 300 miestų Lenkijoje ir užsienyje. Kasmet bėgimai Pamirštiems kariams atminti organizuojami už Lenkijos ribų, pvz. Čikagoje, Londone, Niujorke ar Vienoje.

Bėgimą Vilniuje organizuoja Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos lenkų jaunimas, VšĮ „Guru projektai“ ir asociacija „Sporto renginiai“.