x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  

Tarp dalyvių rekordą pasiekusios „Vilniaus regatos“ nugalėtojų – ir Ričardas Nekriošius


2023-09-05

Savaitgalį praūžė tradicinė, jau 23-ioji „Vilniaus Regata“. Tai unikalus renginys Lietuvoje, kurio metu dalyviai kviečiami irkluoti 10 km nuo Valakampių II paplūdimio iki Žvėryno tilto su bet kuria vandens priemone.

Čia leidžiama startuoti net savadarbėmis irklavimo priemonėmis, o visi laivai skirstomi net į 37-ias laivų klases. Kiekvienos klasės nugalėtojai buvo apdovanojami prizais ir diplomais.

Šiais metais buvo pasiekti masiškumo rekordai – startavo 346 irkluotojai su 200 laivų. Jauniausiam regatos dalyviui – vos dveji, o vyriausiam – 82-eji.

„Dalyvių skaičius iš karto padidėjo kai mes tiesiogiai sutarėme su baidarių nuomuotojais. Vilniečiui, norinčiam dalyvauti renginyje, nereikėjo sukti galvos iš kur pasiskolinti baidarę. Baidarės dalyvių laukė starte, o finišavus tereikia baidarę ištraukti į krantą ir nuomotojas jas pasiima. Dvigubai išaugo vis labiau populiarėjančios irklentės. Jų startavo net 35-os“, - pasakojo Vilniaus sporto ir turizmo klubo „Regata“ vadovas Saulius Mažeikis.

Greičiausiai distanciją įveikė žinomas Lietuvos baidarininkas, olimpietis Ričardas Nekriošius – 43 min. 47 sek. Antrą rezultatą užfiksavo dvivietę sprinto baidarę irklavę Arūnas Dubauskas ir Vaidas Linkevičius (44 min. 13 sek.). Iš irklenčių atstovų greičiausias buvo Dainius Sokolovas, o tarp moterų nugalėjo Evelina Žičkienė.   

Tradiciškai renginio pabaigoje buvo suorganizuota loterija. Pagrindinį prizą – irklentę – laimėjo septintą vietą savo klasėje užėmusios norvegės Anette Frivold ir Siri Aass.

Projektas „Masinis plaukimas Nerimi „Vilniaus Regata“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Parašykite mums

Turite klausimų, pastebėjimų dėl sporto aikštynų? Parašykite:
* - privaloma informacija
SIŲSTI